Vítejte na webu Základní kynologické organizace Slavkov 699.
Pokyny - registr psů bez PP.pdf  158.18kB

Pokud chcete jít se svým psem na zkoušku a jedná se o psa bez prokázaného původu musí být označen ISO mikročipem (s platností od 1.3. 2011). Podrobné info v přiložených souborech.

Zákon č. 449/2001 Sb  O myslivosti, § 14 Oprávnění myslivecké stráže stanovuje:

„Myslivecká stráž (nikoliv řadový myslivec) je oprávněna usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení. Toto oprávnění se nevztahuje na psy ovčáckých a loveckých plemen, na psy slepecké, zdravotnické, záchranářské a služební; usmrcovat kočky potulující se v honitbě ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení.“

Celé znění zákona:

http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp?zdroj=sb01449&cd=76&typ=r

 

Do EU od příštího července jen s čipy

Ten, kdo by chtěl cestovat se psem (ale i kočkou či fretkou) po zemích EU, má možnost označovat tato zvířata ještě do konce června 2011 kromě čipu i tetováním. Od 3. 7. 2011 už to bude možné pouze elektronickým čipem. Na tuto skutečnost jsme při různých příležitostech upozorňovali. A je to i uvedeno na webových stránkách www.svscr.cz pod odkazem Cestování se psy, kočkami a fretkami. Zatím tedy, ještě sedm měsíců, jsou dva možné způsoby označení zvířete, a to tetováním a mikročipem. Tetování musí být čitelné. Tento způsob označení je pro cestování se zvířetem použitelný do 2. července 2011. Po tomto datu musí být psi, kočky a fretky označeni mikročipem. Označení mikročipem provádí soukromý veterinární lékař. K označení je možné použít pouze mikročipy splňující ISO normy pro mikročipy a čtecí zařízení - ISO 11784 a ISO 11785.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR. Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one